עמרם מובייל

החלפת צנרת

24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע , ביקור בחינם!

החלפת צנרת

מערכת האינסטלציה בבית ובעסק אמנם עמידה ביותר אך גם היא יכולה לגלות בעיות רבות, חלק מהן בגלל שימוש לא נכון ואי תחזוקה. לעתים סתימה בצנרת יכולה להעיק על שגרת חייכם מאוד ולעצור עבודה שלמה ולעתים גם לא יהיה מנוס מהחלפת הצנרת.
היא עלולה לגרום ללא מעט בעיות, מורכבות יותר ופחות כמו: נזילות, הצפות, חשבונות מים מנופחים ופגיעה משמעותית באיכות המים שבברזים – ובמקרים כאלה, המודעות לנוכחותה ולחשיבותה של הצנרת, תעלה במידה רבה
אז כמובן שבעיות בצנרת לא סובלות דיחוי וחשוב שכל מי שמזהה סימן ולו הקל ביותר לבעיה בצנרת, יפנה לחברה מקצועית ומנוסה, על מנת שתגיע למקום ותאתר את מקור התקלה – ובמידת הצורך תבצע גם את החלפת הצנרת.

מתי עולה הצורך בהחלפת צנרת?

צנרת חשופה ללא מעט נזקים, כאשר, בבתים ישנים (אשר נבנו לפני שנות ה-90 של המאה הקודמת), בהם הצנרת עשויה ממתכת, היא עלולה לצבור לאורך השנים כמות גדולה של חלודה, מה שגם יפגע באיכות ובטיב המים וגם יכול לגרום להיווצרותם של סדקים או שברים בצנרת. מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לבדוק את מצב הצנרת לפני שנכנסים למקום מגורים חדש (בעיקר אם מדובר בדירה הממוקמת בבניין ישן). מעבר לכך, אם החלטתם לבצע שיפוץ, כדאי לנצל את ההזדמנות גם לבדוק את מצב הצנרת ובמידת הצורך לבצע החלפת צנרת בבית.
במקרים של פיצוץ בצנרת, קיימת חשיבות גבוהה שאיש המקצוע אשר הוזמן לטפל בבעיה, יערוך בדיקה מקיפה של הצנרת כולה – כך שאם הבדיקה תעלה שהצנרת הינה ישנה ומלאה בחלודה, ההמלצה היא לא להסתפק בתיקון נקודתי של התקלה, אלא כבר לנצל את הסיטואציה על מנת להחליף את הצנרת כולה.
חשוב לשים לב, שאיש מקצוע שהינו אינסטלטור מוסמך ומנוסה, יקפיד לבצע בהליך הבדיקה 2 פעולות מרכזיות: הראשונה היא בדיקה של לחץ המים – במידה והלחץ הינו נמוך ממה שהוא אמור להיות, דבר זה יכול להעיד על קיומה של בעיה בצנרת ועל הצורך בהחלפתה. הפעולה השנייה היא כאמור בדיקה של מצב הצנרת – ניתן לבצע את הבדיקה הזו באמצעות מצלמה תרמית חדשנית או מתקדמת או באמצעות החדרה של סיבים אופטימיים – מה שימנע את הצורך לגרימה של הרס במהלך אותה הבדיקה.

החלפת צנרת מקצועית

סוגים שונים של צנרות

כיום, כאשר יעלה הצורך לבצע החלפת צנרת מים, לרוב המעבר יהיה לצנרת פלסטיק חדשנית ומתקדמת.
קיימים סוגים שונים של צנרת פלסטיק אשר חשוב להכיר, כאשר, בין הסוגים הבולטים:

  • צנרת PEX (פקסגול) – צנרת אשר מתבססת על שרוולים אליהם מחדירים את צנרת הפלסטיק. היתרונות של צנרת זו, באים לידי ביטוי בעמידות גבוהה, מכיוון שהיא עשויה מפלסטיק, היא מעמידה נגד קורוזיה או הצטברות של אבנית. מעבר לכך, במקרה של פיצוץ עתידי בצנרת, ניתן לבצע תיקון מהיר ופשוט של השחלת צינור חדש אל השרוולים.
  • צנרת SP – גם כאן, הצנרת עשויה מפלסטיק, רק שחלקה הפנימי מצופה באלומיניום ובחומרים נוספים. היתרונות של צנרת זו באים לידי ביטוי בעמידות גבוהה, בעמידות מפני אבנית או וקורוזיה ובעובדה, שהיא כוללת גם מתכת – כך שבמקרה של תקלה, ניתן יהיה לאתר את מקורה בהליך יעיל ופשוט של שימוש בגלאי מתכות.
    גם אם אין לכם הבנה מעמיקה בסוגי הצנרות, כדאי לבדוק את הפרטים הללו מול החברה אשר תבצע את ההחלפה – מכיוון שמידע זה יכול לספק לכם תמונה מלאה לגבי טיבה, עמידותה ואיכותה של הצנרת החדשה אשר תותקן אצלכם בנוסף, סוג הצנרת אשר תותקן גם אמור להשפיע על מחיר השירות.

החלפת צנרת ללא שבירת מרצפות

חשוב לציין שכיום, הודות לטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, רוב החברות אשר מציעות שירות של החלפת צנרת מים, מתמחות בנושא של החלפת צנרת ללא שבירת מרצפות – מה שיאפשר את השלמת התהליך עם מינימום של נזקים נלווים (ומיותר לציין שנזקים נלווים ייקרו במידה רבה את העבודה). הליך זה מתבסס על שיטת השרוול – בשלב הראשון, מחדירים סיב אופטי אשר אמור להציג את המקטע הבעייתי בצנרת ובשלב הבא מחדירים שרוול ייעודי אל הצינור. ההמלצה היא לבחור בתבונה את החברה אשר תבצע את העבודה, מכיוון שחברה אשר אוחזת בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, תוכל לבצע את עבודת ההחלפה עם מינימום של נזק לבית.

בחירת החברה המתאימה

כאמור, גם כיום, בתקופה בה טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות מייעלות במידה רבה את עבודת החלפת הצנרת, עדיין מדובר בעבודה מורכבת, אשר מצריכה מצד מבצעי העבודה רמה מקצועית גבוהה.
כחלק מכך, בהליך בחירת חברה המתמחה בנושא של החלפת צנרת מים ביתית, חשוב לשים דגש על מספר פרמטרים:

  • ניסיון ורמה מקצועית – כאמור, הליך החלפת צנרת מצריך מומחיות גבוהה ולכן, בהליך בחירת החברה כדאי לשים דגש על שנות הניסיון על הרמה המקצועית של אותה החברה – כדאי לבדוק באופן פרטני תחומים היא מתמחה כמו לדוגמא: החלפת צנרת בבניין משותף, החלפת צינור מים ראשי וכיוצא בזה..
  • הצעת המחיר – אין כל ספק שלנושאים כמו: החלפת צינור מים ראשי בבניין מחיר או החלפת צנרת מים ביתית מחיר יכולה להיות לא מעט השפעה על בחירת החברה.
    מהסיבה הזאת, חשוב לבקש הצעת מחיר על ביצוע העבודה ולשים דגש על מה אותה ההצעה כוללת בתוכה ובין היתר: שיטת העבודה, סוג הצנרת אותו היא מתקינה וכל פרמטר אחר אשר יכול להשפיע על המחיר.
  • תודעת השירות – יש להקפיד ולבחור בחברה אמינה, אשר שמה דגש על הנושא של שירות הלקוחות. חברה שכזאת תקפיד על זמינות גבוהה, על מידה בלוחות הזמנים אשר נקבעו לצורך ביצוע העבודה ובשיקוף ושיתוף הלקוח לגבי כל אחד משלבי העבודה.

שיחת ייעוץ ראשונית – במהלך שיחת ייעוץ ראשונית, ניתן להעלות את כל השאלות לגבי מהלך העבודה של החלפת הצנרת. מעבר לכך, השיחה תהווה הזדמנות להתרשם הן מתודעת השירות והן מהרמה המקצועית של נציגי החברה – מה שיכול להשפיע במידה רבה על הבחירה.

דגש על הפרמטרים הללו יאפשר לכם לבחור את החברה המתאימה ביותר לביצוע העבודה – ויש לקחת בחשבון כי בחירה מושכלת ונבונה באותה חברה יכולה להשפיע במידה רבה על טיב העבודה.

לתיאום החלפת צנרת 24/7 חייגו עכשיו –

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059