חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

073-7754446

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צנרת sp

מאת עמרם שירותי אינסטלציה
צנרת SP

צנרת SP יתרונות

צנרת SP היא אחת הצנרות הכי פופולריות שיש ואפשר להבין את ההיגיון לכך, הרי היא מלאה ביתרונות כגון גמישות בהתקנה, תבניות רבות
ועמידות מעולה. הצנרת עצמה מורכבת מצינור פלסטיק שחלקו הפנימי בנוי מרשת אלומיניום. הצנרת מכילה בתוכה עוד מרכיב מתכתי שתורם לעמידות הצינור ולחוזק שלו ויחד עם זאת מקל מאוד על איתור תקלות באמצעות מכשירים תואמים.

  • צנרת זו מאוד נוחה לעבודה. העניין מתבטא בהתקנה מהירה וקלה בלי סיבוכים מיותרים.
  • צנרת SP אינה צוברת קורוזיה כלל. כך היא מחזיקה מעמד לשנים רבות בניגוד לצנרת ממתכות ואפילו אלומיניום, שאמנם עמיד מאוד אך בסופו של דבר כן יפתח חלודה.
  • בגלל האופי של חיבור הצנרת וצורת ההנחתה בין נקודה לנקודה, אין צורך במטראז' ארוך וזה יתרון משמעותי.
  • אחת הנקודות החשובות ביותר וגם הבעייתיות ביותר ברוב צנרות המים הוא חיבור של נקודות מים חדשות. בעזרת הצנרת ניתן לחבר עוד נקודות מים חדשות ביתר קלות.

צנרת SP חסרונות

לכל דבר טוב יש גם חיסרון והחיסרון הבולט של צנרת זו הוא כמובן המחיר. המחיר שלה גבוה ביחס לשאר סוגי הצנרות ואפשר להבין זאת מפאת היתרונות המדהימים שלה. כמו כן, במקרה של נזק נקודתי לצנרת לא ניתן לנתק את המים באותו החלק, יש לסגור את ברז המים הראשי. זאת למרות שיש פתרון של חיבור לחנוכייה שתאפשר שליטה על כל אזורי הצנרת בבית. במידה ויש נזק לצנרת, חיסרון גדול עוד יותר הוא שאין מנוס משבירת הריצוף. כמו כן, קוטר הצינור במערכת SP גדל ביחס ישיר לכמות הברזים הפתוחים שמזרימים מים.

אופן התקנת צנרת SP - על פי הצבע

הצנרת עצמה נמכרת בצבעים כחול, כתום, שחור ולבן, כאשר בצינור כחול עוברים מים קרים, בצינור כתום עוברים מים חמים, צינור שחור הוא עבור מים קרים וחמים יחדיו שנמצאים בתנאי חשיפה לשמש וצינור לבן עבור הסקה וחימום הבית. כך למעשה קל מאול גם להתקין את הצנרת ולהבין היטב מה מובל באיזה צינור וגם בשעת תיקון הצנרת קל יותר להבין מה הבעיה באבחון פשוט. רצוי להתקין את צנרת SP עם כל החלקים המקוריים שלה כמו למשל לחצנים ומחברים שלה, כי הם מותאמים בצורה הכי טובה לצנרת, במקרה של נזק לצנרת החברה תיקח על הנזק אחריות.

בחירת צנרת SP לפי מפרט

העובדה שיש כל כך הרבה הבדלים בין סוגים שונים של צינורות SP עלולה להקשות על ניצול היתרונות שלהם. בשביל להתמודד עם האתגר, כדאי להתמקד במפרט הטכני המתואר על ידי הבנק. באמצעות המפרט ניתן בין היתר ללמוד מה קוטר החוץ של הצנרת, מה עובי הדופן ומה קוטר הפנים. זה לא רק עוזר להתקנה מקצועית של הצנרת ולהתאמה שלה לצרכים של קהל היעד והלקוחות, אלא גם מסייע להשוות בין הצנרות עצמן.
ככל שהצנרת תהיה עבה וחזקה יותר עם יכולות בידוד טובות יותר, כך המחיר שלה יעלה. בשביל שהמחיר יתאים לתקציב, אפשר להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי ולברר איזה צנרת הכי מומלצת לפי אופי השימוש הצפוי.

צנרת SP בהשוואה לצנרת נחושת

התלבטות בין סוגים שונים של צנרות מחייבת התייחסות למאפיינים המיוחדים של SP לעומת נחושת. ברוב המקרים, בעלי מקצוע ממליצים על צנרת מולטיגול או SP רק אם יש לה 3 שכבות ובגלל דרישות של אמינות. מנגד, יש לקחת בחשבון שמדובר על צנרת SP העומדת בתקן ולא על צנרת שלא עומדת בתקן המקובל בתחום ובענף.
עוד שיקול רלוונטי הוא הצורך בבידוד. אם משתמשים בסוג של צינור SP מבודד מרוויחים את השמירה על החום והקור, אבל המחיר יהיה גבוה יותר. לכן השוואה בין מחיר החלפת הצנרת לבין צנרת נחושת היא אינה חד פעמית אלא תלויה בתקציב ובדרישות.

החשיבות של בדיקת לחץ עבודה מקסימאלי

לחץ העבודה המקסימאלי של צנרת SP נמדד באטמוספירות והוא יכול לעזור לנו לבחור אותה. מלבד השוואה בין צנרת SP לבין צנרת נחושת לפי האטמוספירות, זה מסייע גם בהשוואה בין הצינורות עצמם. אם הצנרת קשיחה וניתנת לעיצוב פלסטי כמו נחושת, היא חייבת לכל הפחות להציע גם נתונים דומים מבחינת לחץ עבודה וטמפרטורת עבודה.
דגם בסיסי של צנרת SP יגיע ללחץ עבודה של 10 אטמוספירות וטמפרטורת עבודה מקסימאלית של 95 מעלות. במידה ויש צורך בדרישות מיוחדות או טמפרטורות גבוהות יותר, אפשר להתייעץ עם אינסטלטור ולקבל המלצות קונקרטיות.

מהו מחיר מטר צינור SP?

עוד דרך טובה לברר לגבי היתרונות של התקנת הצנרת לעומת האלטרנטיבות היא לפרק את הצעת המחיר לגורמים. כך בודקים לא רק כמה תעלה כל הצנרת או מה כרוך בהוצאות התחזוקה, אלא גם מהו מחיר מטר לצינור SP. באופן כללי, טווח המחירים מתחיל ב-350 ש"ח לצינור SP בגליל 50 מטר ויכול להגיע ל-650 ש"ח אם מדובר על צנרת רב שכבתית שמשלבת את יתרונות הפלסטיק והמתכת ועל צינור PEX מחוזק באלומיניום.
בהשוואה לצנרת נחושת, התקנת צנרת SP אמורה להיות השקעה משתלמת בגלל שהיא עמידה יותר לטווח הארוך. כדי ליהנות מהיתרונות האלה של צנרת מולטיגול או sp, צריך לתאם התקנה מקצועית שמבוצעת על ידי אינסטלטורים שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

דרכים להתקנת הצנרת

הרכבת הצנרת מתאפשרת בשתי דרכים כאשר הראשונה היא בהברגה והשנייה היא בלחיצה. בכל מה שקשור לעבודות אינסטלציה עם הצנרת אפשר לומר כי הרכבת הצנרת באופן עצמאי מסובכת יותר ולא כדאית, גם אם נראה לכם שהיא פשוטה. חשוב לזכור כי טעות בהרכבת צנרת המים הביתית ולא משנה מאיזה סוג עלולה להוביל גם לאיכות חיים ירודה בדמות נזילות ותקלות רבות, שבין היתר יעלו כסף רב גם בגלל בזבוז המים וגם בגלל הנזק שייגרם לרכוש בגלל הרטיבות. אפילו הרכבה שאינה מדויקת ברמה קטנה יחסית יכולה להיות בעלת השלכות רבות ושליליות.
לאחר ההתקנה על האינסטלטור לבטן את כל הצנרת עד לכיסוי מלא שלה, כולל הרכבת כל הכלים הסניטריים הנדרשים. עליו גם לחטא את הצנרת ולהכין אותה לשימוש, כמו גם לפני המסירה שלה במידה ואתם מחליטים להתקין אותה באופן עצמאי. על האינסטלטור גם להציג אישור ממכון התקנים לגבי תקינות המערכת וההסמכה שלו בעצמו.

עמרם שירותי אינסטלציה כאן בשבילך, חברתנו מהווה אלטרנטיבה חדשנית בכל עולם האינסטלציה ואנו מתקנים צנרת מסוג SP בכלל סוגי הנכסים. נשמח לעמוד לשירותך ולבצע לשביעות רצונך.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059