עמרם מובייל

צילום קווי ביוב

שירות צילום קווי ביוב רותם את הטכנולוגיות לצורך תיקון של צנרת ביוב תקולה. הצילום מאפשר לנו לדעת מה מתרחש בתוך הצינורות שמתחת לאדמה – בלי לחפור ובלי להרוס דבר. זאת באמצעות מצלמות מיוחדות שמציגות על מסך מול עיני האינסטלטור, מה מתרחש בתוך הצינור. המידע המדויק הזה מכוון את התהליך ומאפשר לעבוד חכם ונכון להשגת תוצאות מקסימליות.

צילום קווי ביוב

אצלנו בעמרם שירותי אינסטלציה נבצע צילום קווי ביוב החל מ- 450 ש"ח ללא נזק
בעזרת מצלמת נחש עם DVR וידאו צנרת פיקוח ציוד 7 אינץ' צג עמיד במים, כבל 30 מטר ועוד

צילום קווי ביוב : מהו תהליך העבודה?

במידה והתרחשה תקלה במערכת הביוב יש להזמין חברה למתן שירותי אינסטלציה. החברה מתחילה את העבודה באיתור נקודת התקלה. לשם כך מחדירים סיב אופטי או רובוט לתוך הצנרת. איתור מדויק הוא שלב התחלתי והכרחי להצלחת התיקון. רק אחרי שברור מה קרה ואיפה בעזרת צילום קווי ביוב , ניתן להמשיך הלאה לשלב התיקון. האיתור המתקדם חוסך זמן יקר, הריסה מיותרת וניחושים מיותרים שגובים זמן יקר.

האם ניתן לתקן ללא הרס?

בעבר כל תיקון של תקלות אינסטלציה היה מלווה ברעש, קידוחים, אבק ונזקים. כיום, הודות למכשור המתקדם ניתן לאתר תקלות וגם לתקן אותם בלי להרוס בכלל. זאת באמצעות ציוד מיוחד שמחדירים אותו מנקודת הגישה אל תוך הצינורות. הציוד שחודר פנימה מאפשר לנו גם לזהות מה מתרחש בפנים והיכן קיימת התקלה, וגם לתקן אותה.

איך מתקנים סתימת קווי ביוב ללא הרס?

התיקון מונחה על ידי הצילומים שמוצגים על המסך. כך יכול אינסטלטור לכוון את הצעדים ולהחליט מה ואיך לעשות כדי לתקן את סתימת הביוב. כאשר יודעים בבירור מהי התקלה ואיפה היא ממוקמת בדיוק בתוך הצינור, ניתן למקד את התיקון ולעבוד הכי יעיל שאפשר. כך ניתן למקם נכון את המכשור ולטפל בבעיה בצורה ממוקדת מאוד.

איך נהיה בטוחים לאחר התיקון שהצנרת תקינה?

תקופת השימוש שאחרי התיקון היא זו שמוכיחה כי אכן בוצע תיקון יעיל וטוב שהחזיר את הצנרת לפעילות תקינה. אם כי גם לאחר סיום העבודה צריך נותן השירות לוודא כי הסתימה טופלה וכי הצינורות תקינים ומוכנים לשימוש. גם לשם כך ירתום נותן השירות את המכשור המתקדם שלו ויוודא כי הצנרת פתוחה ומאפשרת זרימה ללא תקלות, שורשים, פסולת או כל מפריע אחר בדרך.

שאלות ותשובות בנושא צילום קווי ביוב

תשובה: קו ביוב הינו מסלול מתוכנן בו עושים מי הביוב את דרכם החוצה משטח המבנה. היות ומי הביוב מאופיינים בלכלוך, פסולת ועצמים מסוגים שונים, נוצרת לא פעם תקלה בקווי הביוב. במקרים כאלו צריך לערוך תיקון. אך כיצד ידע איש המקצוע איפה בדיוק יש סתימה? מנין לו לנחש איפה הבעיה? כאן מגיעה לידי שימוש הטכנולוגיה שמאפשרת לערוך צילום צנרת ביוב. באמצעות צילום קווי ביוב ניתן לאתר את מקום הסתימה ולתקן אותה ביעילות.

תשובה: צנרת הביוב עלולה להיסתם במקרים רבים על ידי שורשים של צמחים. התהליך מובן מאוד: כל צמח שנראה על פני הקרקע מסתיר מתחת לפני הקרקע שורשים. השורש מופקד על הזנת הצמח ועל אספקת מים. היות וזה תפקיד השורשים הם מחפשים אחר מקורות מים. לעיתים חודר שורש דקיק בקווי התפר שבין חלקי הצינורות. אמנם השורש שחדר הינו דק ולא משמעותי בשלב זה לצנרת. אך הלחות התמידית שקיימת בצינורות הינה כר פורה להתפתחות. והשורש מתעבה ומתפתח עד שמגיע שלב בו השורשים סותמים את הצינור בצורה מהותית ואפילו לחלוטין. במצב כזה אין מנוס מביצוע ניקוי שורשים בביוב.

תשובה: אינסטלטור מומחה שמחזיק ברשותו כלים טכנולוגיים מתקדמים מחדיר אל תוך הצנרת סיב אופטי. הסיב הזה מצלם את הנעשה בתוך הצנרת, ואת הממצאים רואה השרברב על המסך שמולו. כך שבלי לראות בעיניים את הצנרת, בלי להרוס או לשבור – ניתן לקבל אינדיקציה ברורה באשר למה שקורה מתחת לפני השטח.

תשובה: לאחר שברור היכן קיימת סתימה, יוצאים לדרך. העבודה אף היא מתבצעת ללא הרס והיא מונחית על ידי הצילום שמתבצע. באמצעות מכשור מיוחד המוחדר לצנרת מפנים את כל העצמים שחדרו למקום ומונעים זרימה תקינה של המים. באותו אופן מסירים שורשים מהביוב.

תשובה: אחרי שמסיימים לפתוח את הצנרת, מבצעים צילום חוזר שמטרתו לוודא כי הצנרת אכן תקינה וראויה לשימוש.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059