עמרם מובייל

פתיחת סתימות ביוב

24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע , ביקור בחינם!

פתיחת סתימות ביוב

סתימה בצינור הביוב מהווה כבעיה נפוצה, אשר עלולה להסב אי נעימות גדולה ואף לפגוע באיכות החיים של הדיירים באותה הדירה או בשכונה כולה. ישנם מצבים בהם הסתימה תהיה קלה יחסית ולכן, ניתן יהיה לפתוח אותה באופן עצמאי ולעומת זאת, ישנם גם מצבים בהם הסתימה תהיה מורכבת – ובמקרים שכאלו יעלה הצורך להזמין אינסטלטור מומלץ ומקצועי לצורך פתיחת סתימות ביוב.

5 סיבות נפוצות לסתימה בצינור הביוב

ישנן מספר סיבות מרכזיות, בגינן נוצרות סתימות במערכת הביוב ובין היתר:

סתימת ביוב שורשים

חדירה של שורשים וצמחים אל מערכת הניקוז – סתימת שורשים בביוב מהווה את הסיבה הנפוצה ביותר בגינה יעלה הצורך להזמין את שירותיה של חברת אינסטלציה. כידוע, צמחים ועצים זקוקים למים ולמינרלים על מנת להתפתח ובמערכת הביוב, יש למעשה את כל מה שהם צריכים. מהסיבה הזאת, הם נוטים לשלוח שורשים אל הצינורות ואל פתחי הביוב סתימה בביוב בחצר דורשת הזמנת איש אינסטלציה

סתימה ממגבונים

השלחה של מגבונים וחפצים שאינם מתפרקים אל מערכת הביוב – השלכה של מגבונים לאסלה, זריקת שאריות של מזון לכיורי המטבח (אשר יכולה ליצור סתימה בביוב במטבח) ושיער אשר חודר אל פתח הניקוז של האמבטיה – מהווים כולם כסיבות אשר עלולות ליצור עם הזמן סתימות במערכת הביוב.

סתימה כתוצאה משיפוצים

שיפוצים – כאשר מתקיימים שיפוצים בדירה, עלולות להיווצר סתימות בצינור הביוב כתוצאה מחדירה של חומרי בניין לצנרת והתקשותם.

הצטברות שומנים

סתימה יכולה להוות גם תוצר של שומנים אשר חודרים אל מערכת הביוב ומתפתחים עם הזמן לגוש גדול, אשר מהווה כגורם לסתימה.

סתימה כתוצאה התיישנות ושחיקה

עם הזמן, מערכת הביוב עלולה להישחק והצינורות עלולים להעלות ריקבון – מה שיכול להוות כסיבה נוספת להיווצרותן של סתימות.

מחיר פתיחת סתימה בביוב

סוג עבודה תווך מחירים
פתיחת סתימה חיצוני החל מ-400 ש"ח
פתיחת סתימה ביתית החל מ-300 ש"ח

פתיחת סתימות ביוב | שאלות נפוצות

אורח החיים המודרני אינו מתאים לרוב התשתיות המיושנות בישראל ולכן אנחנו רואים מקרים רבים מדי של הזמנת שירות אינסטלציה לצורך פתיחת סתימות ביוב. להלן כמה שאלות ותשובות על פתיחת סתימות ביוב שכל אינסטלטור יכול לעזור לכם בזה.

תופעה זו קיימת בכל מקום שיש בו צנרת ישנה ובעייתית ובניינים שלא חוברו למערכת ביוב מודרנית אלא מנוקזים עדיין לבורות ניקוז ישנים שדורשים ניקוז ביובית אחת לתקופה, אבל קורה גם בבתים מודרניים עם תשתיות מספקות בגלל חוסר הקפדה של אנשים על השמירה הנחוצה על בריאות הצנרת והימנעות מהרגלים היוצרים סתימות בצנרת.
לכן, יש להקפיד על שמירה על הצנרת מבלי להשליך פסולת שסותמת את הצנרת וכן לנקז אותה בקביעות.

סתימות ביוב עלולות להיגרם להיות בעקבות ריבוי מגבונים לחים במערכת או בגלל ריקון שמנים מבישול לתוך הצנרת ישירות במקום למצוא פתרון אחר, או בגלל הזנחת המערכת ואי החלפת צינורות שהולכים ונסתמים משום שלא מבצעים שטיפת ביוב אחת לתקופה כדי לשמור על היגיינה של המערכת.

כל סתימה יוצרת פגיעה באיכות החיים ובניקוז תקין של הביוב ומציפה את הזיהום ויוצרת מטרד בריאותי ופעמים רבות גם נזקים כספיים לא מבוטלים. זה חוץ מאי הנוחות הברורה והשיבושים בשגרת החיים ומחייבת למצוא שרברב לפתוח סתימות בבית או בצנרת הבניין. בכל מקרה, יש צורך בשירות אמין שתוכלו להיעזר בו מדי פעם במחירים נוחים וללא בעיות של זמינות ונגישות, משום שאין ספק שיש בהילות כשצריך פתיחת סתימות בצנרת ביוב כדי למנוע פגיעה בהיגיינה ולאפשר ניקוז תקין.

כאשר אינסטלטור מקצועי מגיע לבדוק את הסתימה הוא מחליט לפי המקרה האם הפתיחה נעשית רק בצנרת שמחברת את האסלה או לאורך כל צינור ניקוז הביוב שמתחבר למערכת העירונית, או שיש להיכנס יותר פנימה כדי לוודא שהסתימה אינה נמצאת בעומק המערכת כך שיש צורך בשטיפת ביוב עמוקה יותר.

המחירים הם אמנם פרמטר חשוב לדעת מי לוקח מכם מחיר שהוא יקר מדי גם כאשר צריך את השירות שלו בשעות קטנות או בשבתות וחגים, אבל אין ספק שמחיר זול מדי יכול להות סימן לכך שהשירות אינו מקצועי והאינסטלטור אולי לא מחזיק בידע ובכלים הנחוצים לתורך פתיחת סתימות בצנרת ביוב.
יש כמה כלים וציוד שחובה להחזיק בהם על מנת לבצע את העבודה בצורה אמינה ומקצועית וכל אחד יכול להחזיק דבר כזה גם בבית כדי לפתוח סתימות קלות בעצמו לצורך תחזוקה שוטפת.
אפשר לקרוא לאינסטלטור לצורך ניקוז הבור או פתחת סתימות ביוב כאשר הן כבר גדולות ומסובכות מדי ונמצאות בתחתית צנרת הניקוז ולא קרוב לאסלה.

אלא אם כן יש לכם ניסיון והכשרה כלשהי לא מומלץ לעשות זאת לבד משום שלא תדעו לאן ומאיפה לחדור על מנת לשחרר ולנקז את הסתימה. כמו כן, אתם עלולים לפגוע בשלמות הצנרת ולדחוף את הסתימה עוד יותר עמוק במקום לשחרר אותה ובכך לגרום לנזק חמור יותר והוצאות כספיות מעבר למה שתכננתם. לרוב האנשים אין את הציוד והחומרים שמיועדים לכך וכל ניסיון שלהם לא יטפל בבעיה באופן יסודי.

חומרים כימיים חזקים כמו חומצת לימון או סודה קאוסטית הם חומרים חזקים שלא תמיד עושים את העבודה של שחרור סתימת ביוב רצינית וגדולה יותר מהצטברות מעט חומרים שומניים ואורגניים. חומרים כאלה עלולים לפגוע בשלמות הצנרת וגם לא לשחרר את הסתימה כיוון שפעמים רבות צריך לעשות זאת פיזית ולא רק כימית.

שטיפת קווי ביוב נעשית על ידי אנשי מקצוע, שמציעים שירות זה על ידי שאיבה ושטיפת עומק של מערכת הניקוז של הבניין, בדרך כלל. פעולה זו משחררת ומוציאה לא רק את הסתימות בביוב אלא גם מנקה את המערכת בעזרת לחץ מים גבוה שגם משחרר סתימות בעומק הצנרת.

חשוב מאוד לשמור על זמינות ונגישות ללקוחות ואם האינסטלטור אינו זמין לכם ואינו מגיע בתוך זמן סביר כנראה שאם אין סיבה טובה שמעכבת אותו גם לא תמצאו אותו כאשר תהיה בעיה עם התיקון שלו והוא לא יהיה זמין גם אז.
חשוב לדעת שעבודה של פתיחת סתימת ביוב חייבת להיות יסודית. אם זה לוקח רק כמה דקות ולא מחדירים את הקפיץ ואת הציוד שצריך לבדיקה עד העומק כדי לוודא שהסתימה נפתחה לגמרי ולא נדחפה יותר עמוק, תצטרכו לקרוא שוב לשירות הפתיחה ולשלם שוב משום שהעבודה לא נעשתה כראוי.

פתיחת סתימות ביוב - צרו קשר עם עמרם שירותי אינסטלציה

סתימה בביוב היא מצב שאי אפשר להשלים איתו בבית שלכם. אם אתם סובלים מתקלה שכזו באופן חד פעמי, או אם מדובר בתקלה חוזרת שאינסטלטורים אחרים כבר פתרו באופן זמני ולא הצליחו לרדת לשורש הבעיה – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ליצור קשר עם עמרם שירותי אינסטלציה על מנת שיבצע פתיחת סתימות ביוב. אנחנו זמינים מסביב לשעון, שבעה ימים בשבוע, עשרים וארבע שעות ביממה – בכל שעה שבה יכולה להיות סתימה פתאומית בכיור שלכם.

יש לכם סתימה בביוב? צרו קשר 24/7 עם עמרם שירותי אינסטלציה: 073-7754446.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059