עמרם מובייל

תיקון ברז מטפטף

מאת עמרם שירותי אינסטלציה
תיקון ברז מטפטף

נזילה בברז היא אחד הדברים המעצבנים ביותר אך גם אלו שהטיפול בהם עשוי להידחות. חשוב לדעת, אי טיפול בבעיה רק יחמיר אותה בעוד תיקון ברז מטפטף הוא ברוב המקרים מהיר וגם לא יקר במיוחד.

בעיות אינסטלציה יכולות להיות רבות ומגוונות, יכולות להיות ברכיבים גלויים ויכולות להיות ברכיבים נסתרים. אחת הנפוצות שבהן היא ברז דולף, ברז שהמים מטפטפים ממנו בצורה איטית או במהירות גבוהה יותר ולא ניתן להשתמש בו בצורה נוחה ויעילה. כמובן, כך גם מים מתבזבזים סתם. אז מה עושים? כמובן קוראים לאיש מקצוע – אינסטלטור, אך כדאי לדעת קודם מהן הסיבות לנזילה מברז ואיך ניתן לטפל בבעיה.

תיקון ברז מטפטף : שימוש לא נכון או הברגה לא טובה

יש סיבות שונות לכך שברז המים בבית שלנו עשוי לדלוף. על חלקן יש לנו שליטה ועל חלקן לא. שתי הסיבות הבאות הן בשליטה מלאה שלנו (או של מי שהרכיב) הראשונה היא שימוש לא נכון בברז או במילים אחרות – סגירה של הברז בחוזקה פעם אחר פעם מה שעשוי לשחוק את הגומיות שאוטמות אותו ולגרום לדליפה. השנייה היא הברגה או התקנה לא נכונות של הברז או התקנה חלשה מידי, שגם הם עשויים להוביל לדליפה של מים מהר מאוד.

הברז דולף? חייגו עכשיו לביקור בחינם! 073-7754446

חשיבות איכות ובלאי למניעת תיקון ברז מטפטף

עוד סיבות לדליפה של מים מהברז הן איכות הברז כמו גם בלאי טבעי שלו. כמו בכל חפץ בו אנו עושים שימוש, גם בברזים יש רמות איכות שונות. ככל שהאיכות נמוכה יותר מהירות התפתחות הקורוזיה בברז תהיה גבוהה יותר, מה שיוביל יחסית מהר לדליפה. כמובן שיש גם בלאי טבעי של הברז מה שאומר התפתות קורוזיה והצטברות אבנית כמו גם התפוררות של גומיות האטם וירידה באפקטיביות שלהן, והתוצאה היא דליפה. יש קשר ישיר אם כן בין איכות הברז לבין הבלאי שלו כשהמילה המקשרת ביניהן היא זמן. ככל שהאיכות גבוהה יותר כך ייקח שנים רבות יותר שהבלאי הטבעי ייווצר ויהיה צורך למצוא אינסטלטור שיחדש את הברז ויתקן אותו, במידה וזה דליפה בשעות מאוחרות חייגו אל אינסטלטור 24/7 שיהיה זמין לכם בכל שעות היום.

מיקומי נזילות בברז

ברז הוא מערכת קטנה יחסית ואין הרבה אפשרויות מהיכן תגיע הנזילה. יש שתי מקומות מהן מים עלולים לנזול אם בשל בלאי ואם בשל בעיה מסוימת. המיקום הראשון הוא ראש הברז שממוקם באזור ידית הברז, אזור בו הנזילה יכולה להיווצר בשל בעיה ברכיב ראש הברז שמצוי בתוך הידית או בשל גומיית אטם שנשחקה עם הזמן. המיקום השני בברז בו עלולה להיות דליפת מים היא הציר בין צוואר הברז לגוף הברז, אזור שנחשב לרגיש יותר לדליפת מים מה שנגרם בדרך כלל מסגירה לא טובה של ציר הברז או מגומייה שחוקה. אינסטלטור מקצועי יאתר במהירות את מיקום הנזילה ואת הגורם לה ויתקן את הבעיה.

תיקון ברז מטפטף

ישנם אם כן שני מקומות בהם יכולה להיות נזילה כשהראשון הוא ראש הברז הממוקם בידית. במקרה והנזילה היא בראש הברז, יש לפתוח אותו בהתאם לסוג הברז ולשיטת הפתיחה שלו. חשוב! מכיוון שברגע שמפרקים את ראש הברז אין שליטה על המים, חובה לסגור את ברז ההזנה שמוביל מים לברז. לאחר מכן מפרקים את ראש הברז מידית הברז ומחליפים את גומיית האטם בגומייה מתאימה. במידה והנזילה היא בחיבור בין הצוואר לגוף הברז, צריך לשחרר את ההברגה בדרך כלל באמצעות מפתח שוודי ולאחר מכן להחליף את גומיית האטם שנפגעה. חשוב להבריג את הברז בצורה נכונה ולסגור אותו טוב בשביל למנוע שוב תיקון ברז מטפטף בהמשך . אין סיבה שזה יקרה אם הוחלפה הגומייה והברז הורכב על ידי אינסטלטור מקצועי.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059