עמרם מובייל

סתימה בביוב : איך נמנעים ?

מאת עמרם שירותי אינסטלציה
סתימה בביוב

סתימה בביוב היא מצב מאוד לא נעים אך לצערנו זו תופעה שכיחה יחסית. אין תחושה מתסכלת יותר מלקום בבוקר בכיף ולגלות שהשירותים סתומים. כך גם לגבי כיור האמבטיה, המקלחת או כיור המטבח. מניעת סתימה בביוב היא פשוטה יחסית. כל שיש לעשות הוא לפעול בתשומת לב ובמודעות, זאת כדי לא לשבור את הראש איך עושים פתיחת סתימות. בכתבה זו ניתן מספר טיפים איך למנוע סתימה בביוב.

סתימה בביוב : צינור הביוב הוא לא חור שחור

אולי הדחת הניאגרה נראית כמו קסם: היה משהו בשירותים ופתאום הוא נעלם, אבל ברור שאותו דבר שהיה לא נעלם אלא רק הגיע לתוך צינור הביוב. לכן, חשוב לזכור לא לזרוק לשירותים דברים מוצקים: פדים, חיתולים, גושי שיער ואפילו נייר טואלט בכמות גדולה לא מומלץ לזרוק. הצינור הוא לא חור שחור שהכל נבלע בתוכו ונעלם. אם תזרקו בסופו של דבר תצטרכו להזמין מישהו שיבצע פתיחת סתימות.

סתימה בביוב : ניקוז מי גשם במערכת נפרדת

רבים מחברים את המרזב למערכת הביוב מתוך מחשבה שאלה בסה"כ מים. במרזב זורמים עם המים גם מוצקים כמו אדמה, אבנים, עלים ועוד. כל אלה יקרבו את הסתימה הבאה. בנוסף, המים הזורמים במרזב אינם זקוקים לטיהור ולהולכה אל מכון השפכים כך שהם יוצרים עומס מיותר. חברו את המרזבים כמערכת ניקוז נפרדת.

הפרדת שומנים למניעת סתימה בביוב

שמנים ושומנים המגיעים אל מערכת הביוב מתקשים וגורמים לסתימה בביוב (ממש כמו בעורקים ובוורידים שלנו, שגם בהם צריך לפעמים לעשות פתיחת סתימות כמו שמבצעים פתיחת סתימות ביוב). אם יש לכם עסק העושה שימוש רב בשומנים כמו מסעדה, מוסך ועוד, התקינו מפריד שומנים. גם בבית השתדלו להימנע ככל האפשר משפיכת שמן אל הכיור. בישלתם בשמן עמוק? זרקו את השמן לפח לאחר הבישול.

הימנעו מהכנסת חומרים חזקים למערכת הביוב

חומרים כימיים חזקים כמו חומרי ניקוי, צבע ועוד גורמים אף הם נזק למערכת הביוב. חומרים אלה פוגעים בחיידקים שמפרקים את החומר האורגני בשפכים ובכך עושים חלק מעבודת הטיהור. פגיעה בהם ע"י השלכת חומרים חזקים תביא להצטברות חומר רבה בצינור ולסתימה מהירה יותר.

לעשות מדי פעם טיפול מונע בעצמכם

שפיכת חומר לפתיחת סתימות אמנם אינו יעיל כאשר הסתימה כבר קיימת, אך שפיכתו מדי פעם יכולה לשחרר "מיני סתימות" ובכך להרחיק את הסתימה הבאה.

לחשוב גם בגדול על מנת למנוע סתימה בביוב

כשאנו מדברים על מניעת סתימה בביוב, כדאי לחשוב בגדול. מערכת הביוב היא לא רק צנרת הביוב הביתית שלכם. גם סתימה במערכת הביוב העירונית תבוא בסופו של דבר לידי ביטוי גם אצלכם. לכן, גם בבית וגם מחוץ לבית דאגו להשליך פסולת לפח. השלכת פסולת לתוך פתח ניקוז תביא לסתימת מערכת הביוב העירונית שתשפיע על הצנרות הביתיות באזור.

לגזום צמחיה ענפה ליד פתח הביוב

פתיחת סתימות ביוב כוללת פעמים רבות סילוק שורשים שחדרו לצנרת הביוב ויצרו סתימה, במיוחד באזורים עם צמחיה רבה. מומלץ לדאוג לגיזום מסודר של צמחיה ליד פתח הביוב כדי למנוע חדירת שורשים פנימה.

ובכל זאת הסתימה בביוב לא נמנעה?

עשיתם כל מה שצריך ועדיין השירותים או הכיור נסתמו? אתם לא לבד. הצעד החכם שתעשו ושגם ימנע את הסתימה בביוב  הבאה הוא פניה לאינסטלטור בעל ניסיון רב. חשוב לבחור אינסטלטור מקצועי ואמין שיפתור את הבעיה בצורה הפשוטה ביותר שניתן מצד אחד, אך באופן שיחזיק לאורך זמן מצד שני. אנו בעמרם אינסטלציה נשמח לתת שירות מקצועי, אמין ויעיל. אנו בעלי ניסיון רב בכל הקשור לאינסטלציה, החל מפתיחת סתימות ועד תיקון מרזבים, איתור נזילות ועוד.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059