עמרם מובייל

מגביר לחץ מים בבית | איך עושים את זה?

מאת עמרם שירותי אינסטלציה
מגביר לחץ מים בבית

הברז לא מספק לכם את כמות המים הדרושה? שטיפת הכלים הפכה לסיוט בשל זרם מים נמוך? יש לכם כנראה בעיית אינסטלציה אך החדשות הטובות הן שברוב המקרים אלו בעיות שניתן לטפל בהן די בקלות.

אתם מגיעים הביתה לאחר יום עבודה מתיש וכל מה שאתם רוצים הוא להתקלח, לאכול ארוחה טובה ולנוח. אתם נכנסים למקלחת ופותחים את המים ומגלים למרבה הצער וכמובן הכעס, שזרם המים חלש או שהוא אפילו מטפטף ולא יותר מזה. זה מצביע כמובן על בעיה אך ברוב המקרים זו בעיה שאפשר לפתור די מהר ובלי "לפשוט את הרגל". כל מה שאתם צריכים הוא אינסטלטור מקצועי בשביל מגביר לחץ מים בבית , אינסטלטור עם ניסיון שיאבחן את הבעיה במהירות ויטפל בה בדרך הטובה ביותר.

מגביר לחץ מים בבית : מערכת המים הביתית

מערכת המים מיועדת לאספקת מים נקיים לחלקים השונים בבית וקיימת בכל דירה כמחויב בחוק. מערכת זו מתחילה המאגר או מגדל מים אזורי הממוקם בנקודה גבוהה ואליו נשאבים המים על ידי חברת המים המקומית. משם, המים זורמים בצינורות בעזרת כוח הכבידה ומגיעים אל סעפת חלוקה מרכזית הממוקמת בכניסה לכל בניין – השיבר הראשי. בנקודה זו ממוקם שעון המים המודד את כמות המים הנצרכת על ידי כל דירה. בתוך הדירה, קיימת סעפת חלוקה נוספת המפזרת את המים אל הברזים ואל המקלחות.

מגביר לחץ מים בבית : תתחילו מבדיקת השיבר

כשזרם המים חלש המחשבה הראשונה עשויה להיות: "או ואבוי, זו בטח תקלה חמורה שתיקון שלה יהיה ארוך ויקר". אבל רגע לפני שאתם נכנסים להיסטריה (וגם אם יש בעיה אין סיבה להיכנס אליה) כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק שהשיבר לא סגור חלקית. כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח אותו עד הסוף בשביל הגברת לחץ של המים, אך לא מומלץ לעשות את זה במכה אחת אלא לאט לאט בשביל שאבן וחלודה לא ירוצו בצנרת ויסתמו אותה. פתיחה איטית והמתנה מספר דקות עד למילוי הצנרת, עשויים לפתור את הבעיה.

מגביר לחץ מים בבית : סתימה בצנרת

עוד גורם משמעותי לירידה של לחץ המים הוא סתימה בצנרת. זו יכולה להיות סתימה בצנרת הביתית או סתימה בצנרת האזורית ובמידה שמגלים שגם השכנים סובלים מאותה הבעיה, התקלה היא כנראה אזורית. אם הסתימה היא ביתית, האינסטלטור יבדוק האם הסתימה היא במנגנון של הברז ואם כן הוא יפרק אותו וינקה ממנו את האבנית. אם הסתימה היא בצנרת מרוחקת יותר, יכול להיות שלא יהיה מנוס מלהחליף את המקטע הבעייתי או לייצר מעקף לחלק הסתום.

מגביר לחץ מים בבית : ירידה בלחץ המים החמים

לפעמים הירידה בלחץ המים היא רק של המים החמים מה ששולח את האינסטלטור היישר אל דוד המים. במקרה כזה, צריך לבדוק את כניסת המים לדוד כמו גם יציאת המים ממנו ולבדוק האם יש תקלה או סתימה. אם יש, עושים ברוב המקרים מעקף לסתימה ומזרימים מים היישר מהשעון הראשי.

לחץ מים בקומות העליונות

מגביר לחץ מים בבית הוא צורך שכיח בקומות עליונות בבניינים משותפים. מערכת המים פועלת על ידי כוח הכבידה מה שאומר שלקומות העליונות המים עלולים להגיע בלחץ מוחלש. בבניינים חדשים כבר מקדימים תרופה למכה על ידי בניית מאגרי מים שמסייעים להרמת הלחץ לקומות הגבוהות אך בבניינים ישנים אין פתרון כזה ובמקרה כזה הפתרון היחיד יהיה התקנה של משאבות. אלו יכולות להיות משאבות לכל הבניין או משאבה לקומה מסוימת או אפילו לדירה מסוימת. בדרך כלל הדיירים יתאגדו בשביל לקבל מענה לבניין כולו.

משאבות לחץ בצנרת ישנה

במידה ומחליטים על מגביר לחץ מים בבית באמצעות משאבות בבניין משותף חשוב לתת את הדעת על מצב הצנרת. במידה ומדובר על צנרת ישנה, לחץ המים שיגבר באמצעות ה
משאבות יכול להזיק לה עד כדי פיצוצים בצנרת, ולכן חשוב לוודא מראש שהיא יכולה לעמוד בלחצים העתידיים.

ירידה בלחץ המים יכולה אם כן להיות מתסכלת ובדרך כלל היא קורית לאורך זמן, אך לעיתים הטיפול בה הוא פשוט, מהיר וזול ואם הבעיה מורכבת יותר, מומלץ להתייעץ באיש מקצוע עם ניסיון שיציע את הפתרון הטוב ביותר.

סובלים מלחץ מים נמוך במקלחת? חייגו עכשיו!
צרו קשר 24/7 לתיאום ביקור ללא תשלום בבית או בעסק
073-7754446

נתקלתם בירידה בלחץ המים ואתם זקוקים למגביר לחץ מים בבית ? פנו אלינו

אם אתם חשים כי לחץ המים בדירתכם איננו מספק או שמא אחד הברזים איננו זורם כראוי, כנראה שקיימת סתימה בצנרת או בעיה דומה. אנו בעמרם שירותי אינסטלציה מתמחים בפתרון בעיות לחץ מים ושמחים לסייע לכם בפתרונן. בין אם מדובר בסתימה פשוטה או במערכת הדורשת התקנה של מגביר לחץ מים בבית – הגעתם לכתובת הנכונה. עמרם אינסטלטור בנתניה הינו עסק ותיק המנוהל על ידי אינסטלטור בעל וותק של מעל 25 שנים במקצוע. אנו זמינים 24 שעות בימימה, שבעה ימים בשבוע לכל מקרה חירום. פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת שירות.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059