עמרם מובייל

איתור נזילות

24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע , ביקור בחינם!

היכן שיש צנרת, יש (במוקדם או במאוחר) גם נזילות. זה הוא טבע הדברים. מה שחשוב, זה להבין במהירות שישנה נזילה ולקרוא לבעל מקצוע  קודם כל לצורך איתור נזילות וכמובן  לתיקונן. 
מדוע רצוי לעשות זאת בהקדם, גם בחשד לנזילה וגם בנזילה קטנה? כיצד מאתרים נזילות? מה היא מצלמה תרמית ומה הם יתרונותיה בהקשר זה?

איתור נזילות

חשיבות איתור נזילות

נזילות הן פעמים רבות נרחבות יותר, ממה שנראה לעין. לכן, ייתכן מאוד שאתם לא מודעים להיקף הנזילה. חשוב לקחת בחשבון, גם את הנקודות הבאות:

  • צמצום נזקים – האיתור והטיפול המוקדם, יצמצמו נזקים ועלויותיהם.
  • התקלות מחריפות – תקלות כאלה לא נוטות להיעלם מעצמן. להיפך – הן נוטות להחמיר עם הזמן. לעתים במהירות.
  • מגוון סכנות – נזילה עלולה להתפשט לכיוונים לא צפויים, להגיע למערכות חשמל, להחמיר למצב של הצפה, לגרום לעובש וטחב בדירה שפוגעים בבריאות ובריהוט ועוד.
  • נזק לשכנים – הנזילה עלולה להזיק גם לדירות סמוכות ובכך, לסבך את העניינים עוד יותר, במגוון אופנים.
  • עבור עסקים – איתור נזילות עבור עסקים, מכניס שיקולים נוספים שלעתים מסבכים את המצב ומגבירים את חשיבות הפתרון המהיר והמקצועי (אובדן זמן עבודה יקר, מורכבות של המבנה והצנרת עצמה ועוד).

כיצד מתבצע איתור נזילות?

היכולת לאתר מקור נזילה לבד, לעתים קרובות מוגבלת למדי. כך גם לגבי היכולת לתקן אותה לבד.
למקצוענים בתחום זה יש את הניסיון והידע המקצועי שלכם אין ומסיבה זו, תצטרכו לפנות לבעל מקצוע.
יש כמה דרכים קלאסיות לביצוע איתור נזילות  במבנים, דוגמת פתיחת פתחים קטנים בקירות, לשם צפייה ישירה במצב. אלא שכיום יש כמה וכמה שיטות נוספות להסתכל לתוך הקירות והצנרת, שהן מתוחכמות יותר והרסניות פחות.
המצלמה התרמית מספקת דוגמה בולטת לכך. זו היא מצלמה אשר רגישה להפרשי חום. תודות לטכנולוגית אינפרא אדום ולאחר חימום המים בדירה, היא מסוגלת להציג את המתרחש בתוך הקיר מבחינת הטמפרטורה. המים כמובן בולטים בתמונה וכך גם נזילות שלהם מסביב לצנרת.

יתרונות המצלמה התרמית

המצלמה התרמית לצורך איתור נזילות הפכה לפופולארית למדי בשנים האחרונות, תודות לכמה וכמה יתרונות:
✔️ חסכון בזמן – מצלמה כזו חוסכת זמן בתהליך איתור הנזילות. זאת, בין השאר תודות לכך שהיא מצלמת אזור שלם, בשונה מחשיפה הדרגתית של מקום הנזילה המשוער (בתהליך הריסה של קיר או רצפה).
✔️ בדיקת אל הרס – כמובן, היא גם לא דורשת הרס ולאחר מכן בניה מחדש, של קירות, מרצפות וכדומה.
✔️ חסכון בכסף – איתור מהיר, מתבטא בחסכון בעלויות האיתור ובעלויות נזקים עד שהעניין נפתר. כמובן, גם בעלויות בניית קירות שנהרסו לחינם.
✔️ פחות הפרעה ליום יום – תודות ליתרונות אלה, תהליך הבדיקה יפריע הרבה פחות למהלך החיים בבית.
✔️ אסמכתא מקצועית – צילום תרמי של נזילות, יכול לספק הוכחה למצב הנכס בהקשר זה, עבור מצבים כמו סכסוכים משפטיים שדורשים הוכחה כזו. בנוסף, זה הוא "איסוף ראיות" מבלי להתערב במצב עצמו, כך שלא ניתן יהיה לטעון, שעצם תהליך הצילום גרם לנזקים או החמיר אותם.

איתור נזילות : שיטות נוספות

ש למעשה עוד שיטות נוספות לאיתור נזילות, דוגמת זיהוי אקוסטי ואפילו זיהוי באמצעות מכשיר רדאר.
הבחירה בין השיטות השונות, היא בהתאם למצב ולתנאים בשטח ולשיקולים נוספים. עם זאת, המצלמה התרמית היא פתרון בולט במיוחד, אשר מתאים לטיפול במקרים רבים מאוד של נזילות. כמובן, פתרון טכני כזה או אחר לא עומד בפני עצמו – לא מגיעים למקום ומייד עושים רק צילום תרמי. אלא בעל מקצוע טוב קודם ישאל שאלות, יברר בירורים שונים, יבדוק ויזואלית וכן הלאה.

מומחה לאיתור נזילות | שאלות תשובות

במידה ולא השתמשנו בשירותי מומחה לאיתור נזילות בזמן , תקלות קיימות במערכת האינסטלציה לא יזוהו מה שעשוי לגרום להתרחבות התקלה, שמאוחר יותר עשויה לגרום לנזקים חמורים ובלתי צפויים במבנה, דירות או משטחים אחרים. נזקים כאלה יכולים לכלול רטיבות, פגיעה בקירות, תקלות במערכת החשמל ועוד …

חוסר ביצוע איתור נזילות בזמן עשוי להוביל לתוצאות קשות כמו אי-נוחות נזקים רבים למבנה, או תקלות במערכת הפעילה. התוצאות האפשריות כוללות רטיבות ועומסים יתרים במבנה, מים פגומות, התרחבות מזיקים כמו עכברים או יתושים, ונזקים למכשירים אלקטרוניים וחשמליים..

כדי למנוע מקרים חמורים חשוב לפעול באופן ממוקד ולשקול את שימוש בשירותי מומחה לאיתור נזילות מים . יש לבצע בדיקות תקופתיות ומתוכננות כדי לזהות סימנים מוקדמים של נזילה ולטפל בהם מוקדם ככל האפשר. כמו כן, כשיש התייחסות מיידית לתקלות שנמצאות, ניתן למנוע נזקים נוספים ולשמור על תפקוד תקין של מערכת האינסטלציה.

זיהוי חוסר איתור נזילות בזמן ניתן לבצע באמצעות תחזוקה תקופתית ובדיקות מערכתיות של האינסטלציה ע"י מאתר נזילות מוסמך . בחלק מהמקרים, סימנים חיצוניים כמו רטיבות בקירות, צנרות שמוקטנים, וזליגת לחות במשטחים יכולים להעיד על נזילות. כאשר מופיעים סימנים כאלה, מומלץ לפנות לשירותי מאתר נזילות מומחה לבדיקה מדויקת ולטיפול מהיר.

אנחנו בעמרם שירותי אינסטלציה נבצע איתור נזילות בצורה מקצועית, עם מינימום נזקים, במהירות וביעילות.
מזמינים אתכם להתקשר ולהיווכח

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8382059