מערכת המים הביתית

 מערכת המים מיועדת לאספקת מים נקיים לחלקים השונים בבית וקיימת בכל דירה כמחויב בחוק. מערכת זו מתחילה המאגר או מגדל מים אזורי הממוקם בנקודה גבוהה ואליו נשאבים המים על ידי חברת המים המקומית. משם, המים זורמים בצינורות בעזרת כוח הכבידה ומגיעים אל סעפת חלוקה מרכזית הממוקמת בכניסה לכל בניין – השיבר הראשי. בנקודה זו ממוקם שעון המים המודד את כמות המים הנצרכת על ידי כל דירה. בתוך הדירה, קיימת סעפת חלוקה נוספת המפזרת את המים אל הברזים ואל המקלחות.

ירידה בלחץ המים – סיבות נפוצות


סתימה בצנרת

במקרים רבים, ירידה בלחץ המים בבית נובעת כתוצאה מתוך סתימה בצנרת או הצטברות אבנית במסננים הממוקמים לאורך המערכת. במקרים אלו, יש לפרק ולנקות את החלק הסתום על מנת להחזיר את לחץ המים התקין. אם מדובר בצינור ראשי, כדאי לקרוא לבעל מקצוע על מנת לבצע את העבודה שכן מדובר במערכת הפועלת בלחצים גבוהים.

שיבר שאיננו פתוח עד הסוף

  לעתים, התקלה פשוטה במיוחד ונובעת מכך שברז המים הראשי איננו פתוח די צרכו. במקרים אלו, כל שיש לעשות הוא לפתוח את הברז עד למקסימום.

קומות עליונות

בשל העובדה כי מערכת המים פועלת באמצעות כוח הכבידה, במקרים רבים ניתקל בלחץ מים נמוך מאוד בקומות העליונות של בניינים משותפים. במקרים אלו, יש להתקין משאבה לאורך הצנרת על מנת להגביר את הלחץ. התקנת משאבה צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע מכיוון שמדובר בתהליך מורכב.

סובלים מלחץ מים נמוך במקלחת? חייגו עכשיו! 073-7754446

נתקלתם בירידה בלחץ המים? פנו אלינו

אם אתם חשים כי לחץ המים בדירתכם איננו מספק או שמא אחד הברזים איננו זורם כראוי, כנראה שקיימת סתימה בצנרת או בעיה דומה. אנו בעמרם שירותי אינסטלציה מתמחים בפתרון בעיות לחץ מים ושמחים לסייע לכם בפתרונן. בין אם מדובר בסתימה פשוטה או במערכת הדורשת התקנה של משאבה להגברת הלחץ – הגעתם לכתובת הנכונה. עמרם שירותי אינסטלציה הינו עסק ותיק המנוהל על ידי אינסטלטור בעל וותק של מעל 25 שנים במקצוע. אנו זמינים 24 שעות בימימה, שבעה ימים בשבוע לכל מקרה חירום. פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת שירות.