צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך מגבירים את לחץ המים בבית

 
הברז לא מספק לכם את כמות המים הדרושה? שטיפת הכלים הפכה לסיוט בשל זרם מים נמוך? יש לכם כנראה בעיית אינסטלציה אך החדשות הטובות הן שברוב המקרים אלו בעיות שניתן לטפל בהן די בקלות.

אתם מגיעים הביתה לאחר יום עבודה מתיש וכל מה שאתם רוצים הוא להתקלח, לאכול ארוחה טובה ולנוח. אתם נכנסים למקלחת ופותחים את המים ומגלים למרבה הצער וכמובן הכעס, שזרם המים חלש או שהוא אפילו מטפטף ולא יותר מזה. זה מצביע כמובן על בעיה אך ברוב המקרים זו בעיה שאפשר לפתור די מהר ובלי "לפשוט את הרגל". כל מה שאתם צריכים הוא אינסטלטור מקצועי בשביל הגברת לחץ המים, אינסטלטור עם ניסיון שיאבחן את הבעיה במהירות ויטפל בה בדרך הטובה ביותר.

 

תתחילו מבדיקת השיבר

 
כשזרם המים חלש המחשבה הראשונה עשויה להיות: "או ואבוי, זו בטח תקלה חמורה שתיקון שלה יהיה ארוך ויקר". אבל רגע לפני שאתם נכנסים להיסטריה (וגם אם יש בעיה אין סיבה להיכנס אליה) כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק שהשיבר לא סגור חלקית. כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח אותו עד הסוף בשביל הגברת לחץ של המים, אך לא מומלץ לעשות את זה במכה אחת אלא לאט לאט בשביל שאבן וחלודה לא ירוצו בצנרת ויסתמו אותה. פתיחה איטית והמתנה מספר דקות עד למילוי הצנרת, עשויים לפתור את הבעיה.

 

סתימה בצנרת

 
 
 
עוד גורם משמעותי לירידה של לחץ המים הוא סתימה בצנרת. זו יכולה להיות סתימה בצנרת הביתית או סתימה בצנרת האזורית ובמידה שמגלים שגם השכנים סובלים מאותה הבעיה, התקלה היא כנראה אזורית. אם הסתימה היא ביתית, האינסטלטור יבדוק האם הסתימה היא במנגנון של הברז ואם כן הוא יפרק אותו וינקה ממנו את האבנית. אם הסתימה היא בצנרת מרוחקת יותר, יכול להיות שלא יהיה מנוס מלהחליף את המקטע הבעייתי או לייצר מעקף לחלק הסתום.
 
 
 
הגברת לחץ מים
 

ירידה בלחץ המים החמים

 
לפעמים הירידה בלחץ המים היא רק של המים החמים מה ששולח את האינסטלטור היישר אל דוד המים. במקרה כזה, צריך לבדוק את כניסת המים לדוד כמו גם יציאת המים ממנו ולבדוק האם יש תקלה או סתימה. אם יש, עושים ברוב המקרים מעקף לסתימה ומזרימים מים היישר מהשעון הראשי.

 

לחץ מים בקומות העליונות

 
הגברת לחץ המים היא צורך שכיח בקומות עליונות בבניינים משותפים. מערכת המים פועלת על ידי כוח הכבידה מה שאומר שלקומות העליונות המים עלולים להגיע בלחץ מוחלש. בבניינים חדשים כבר מקדימים תרופה למכה על ידי בניית מאגרי מים שמסייעים להרמת הלחץ לקומות הגבוהות אך בבניינים ישנים אין פתרון כזה ובמקרה כזה הפתרון היחיד יהיה התקנה של משאבות. אלו יכולות להיות משאבות לכל הבניין או משאבה לקומה מסוימת או אפילו לדירה מסוימת. בדרך כלל הדיירים יתאגדו בשביל לקבל מענה לבניין כולו.

 

משאבות לחץ בצנרת ישנה

 
במידה ומחליטים על הגברת לחץ המים באמצעות משאבות בבניין משותף חשוב לתת את הדעת על מצב הצנרת. במידה ומדובר על צנרת ישנה, לחץ המים שיגבר באמצעות המשאבות יכול להזיק לה עד כדי פיצוצים בצנרת, ולכן חשוב לוודא מראש שהיא יכולה לעמוד בלחצים העתידיים.

 
ירידה בלחץ המים יכולה אם כן להיות מתסכלת ובדרך כלל היא קורית לאורך זמן, אך לעיתים הטיפול בה הוא פשוט, מהיר וזול ואם הבעיה מורכבת יותר, מומלץ להתייעץ באיש מקצוע עם ניסיון שיציע את הפתרון הטוב ביותר.
 
צרו קשר 24/7 לתיאום ביקור ללא תשלום בבית או בעסק